Štúrovo mesto

vody a histórie

Štúrovo je centrom južného regiónu Slovenska. Rozkladá sa na ľavom brehu Dunaja, na najjužnejšom a najteplejšom cípe Podunajskej nížiny. Severovýchodne od mesta sa vypínajú Kováčovské kopce, strmé skaly vulkanického pôvodu. Najvyšším miestom tejto unikátnej prírodnej rezervácie je 395 m vysoký vrch Burda.

Rímskych dobách stál na území dnešného Štúrova pri Dunaji vojenský tábor Anavum, roku 1241 tu bola vybudovaná pevnosť s kolesovou hradbou, nazývaná Parkán. Počas jeho dlhej a búrlivej histórie sa názov mesta menil celkom 25-krát. Po ukončení tureckej okupácie sa roku 1683 mesto stáva slobodným ako Parkán, ale v roku 1948 ju komunisti premenovali na dnešné Štúrovo.

Na protiľahlom brehu Dunaja sa rozkladá mesto Ostrihom, korunovačné mesto maďarských kráľov z rodu Arpádovcov, ktorého preslávená bazilika spolu s hradom tvorí nezabudnuteľnú dominantu celého kraja. Od 11. októbra 2001 spája Ostrihom so Šturovom rekonštruovaný most Márie Valérie, ktorý slúži ako hraničný priechod.


V CENE POBYTU POČAS CELEJ SEZÓNY


Vstup do najmodernejšieho fitness centra je v cene. Otvorené je počas celej sezóny denne od 06:00 – 22:00 a v sobotu a v nedeľu od 08:00 do 20:00. Vstup je vedľa recepcií EL PASO. (Nutné niest prezúvky a uterák. Uterák sa dá požičať v fitness centra) WWW.FITHAUS.SK

Neobmedzený prístup do vonkajších bazénov, tobogánov počas prevádzkovej doby bazénového sveta

Welcome drink

Parkovanie v blízkosti chaty

Multifunkčné športové ihriská (futbal, tenis, bedminton, plážový volejbal a futbal)

V CENE POBYTU od 1. júla do 19. augusta


Večerné premietanie v nedeľu, utorok a štvrtok vždy od 20:45

Laser game v nedeľu od 18:00 do 19:00 oproti chate A5-A10

Vodné súboje raz týždenne

Preteky na kolobežkách raz týždenne

Cena za ubytovanie nezahŕňa daň za ubytovanie.

PRÍSPEVOK NA REKREÁCIU

Informácie záujemcom o účtovný doklad k poskytnutiu príspevku na rekreáciu v roku 2023


  1. Záujemcovia o účtovný doklad k poskytnutiu príspevku na rekreáciu u svojho zamestnávateľa môžu požiadať o účtovný doklad až počas pobytu, najneskôr do 5 dní po odchode. Účet za ubytovanie obsahuje všetky náležitosti podľa Usmernenia č. 4/ DzP a Ú/2019/MÚ finančného riaditeľstva SR (identifikačné údaje zamestnanca, mená osôb, ktoré sa spolu so zamestnancom zúčastnili rekreačného pobytu, popis poskytnutých služieb, časové vymedzenie poskytnutého rekreačného pobytu, informácie o cene). Účet za ubytovanie si môžete vyžiadať na recepcii alebo zaslaním variabilného čísla objednávky/rezervácie na e-mailovú adresu elpaso@elpaso.sk
  2. PRE HOSTÍ CESTOVNÝCH KANCELÁRIÍ: Hostia, ktorí sú v našich ubytovacích zariadeniach ubytovaní prostredníctvom cestovných kancelárii, nemôžu od nás požadovať účtovné doklady (musia sa s touto požiadavkou obrátiť priamo na cestovnú kanceláriu).
  3. Po zaslaní účtovného dokladu zmeny už nebudú možné.
ZĽAVY

100%

do fitness centra FITHAUS

50%

KOLOBEŽKY a BICYKLE
vo fitness centre FITHAUS

50%

SQUASH vo fitness centre FITHAUS

KONTAKTY

+421(0) 908 588 775

/elpaso.sk

elpaso@elpaso.sk

EL PASO RECEPCIA na mape


OBCHODNÉ PODMIENKY

ZÁSADY OCHRANY OSOBNÝCH ÚDAJOV